Система екологічної сертифікації DGNB (Deutsche Gesellschaft fuer nachhaltiges Bauen)

Система була розроблена німецькою Радою зі сталого будівництва (DGNB), для використання як інструмент при проєктуванні та оцінці якості будівель. Вона заснована на концепції інтегрального планування та враховує всі важливі аспекти будівництва. Проте систему відрізняє високий ступінь гнучкості.

Основою для оцінки виступають критерії, які розбиті на шість розділів (функціональна та соціально-культурна якість, технічна якість, економіка, екологія, розташування, управління процесом) і мають різну вагомість у залежності від типу будинку, який потрібно оцінити.

Тобто, кожен тип будівлі має свою власну оцінювальну матрицю. При цьому категорії «Соціально-культурна та функціональна якість», «Екологія» і «Економіка» мають однакову вагу в загальній оцінці (22,5 % кожна), а категорія «Управління процесом» — 10 %. Категорія «Розташування» в загальну оцінку не входить і розглядається окремо.

В результаті сертифікації можна отримати сертифікат одного з рівнів: золото, срібло, бронза.

В Києві також існує будівля, яка успішно пройшла сертифікацію DGNB — супермаркет мережі Billa на вулиці Анни Ахматової, 49.

Це не тільки перша «зелена» будівля по системі DGNB в Україні, а й перший «зелений» супермаркет у Східній Європі. Попередній сертифікат зі ступенем Silver був вручений замовнику при відкритті магазину в березні 2014 року й пізніше підтвердив цей статус.

Site Footer